Італійська Аталанта виграла Лігу Європи
Сенсаційно італійська Аталанта виграла Лігу Європи!

“Бергамська” команда завоювала свій перший європейський трофей, перервавши безпрограшну серію леверкузенців.

Італійський клуб “Аталанта” переміг у Лізі Європи сезону 2023/24. У фінальному матчі команда з Бергамо розбила німецький “Баєр” з рахунком 3:0.

Вирішальна зустріч за трофей відбулася в Дубліні на стадіоні “Авіва”. Героєм матчу став нігерійський форвард Адемола Лукман, який зробив хет-трик.
У першому таймі Лукман відкрив рахунок на 12-й хвилині після пасу від Давіде Дзаппакости, а на 26-й хвилині забив вдруге, здійснивши сольний прохід та влучивши у дальній кут.

У другому таймі Лукман знову вразив ворота суперника. На 75-й хвилині йому асистував Джанлука Скамакка.

Цікаво, що Лукман став першим гравцем, якому вдалося зробити хет-трик у фінальному матчі Ліги Європи.

Таким чином, “Аталанта” вперше за 117 років існування клубу виграла європейський трофей. Це другий великий трофей для клубу після Кубка Італії 1962/63. Також це перший трофей у тренерській кар’єрі Джан П’єро Гасперіні.

Варто зазначити, що перемога “Аталанти” у фіналі перервала рекордну для європейського футболу безпрограшну серію “Баєра”, яка тривала 51 матч.

“Фармацевти” втратили шанс здобути требл цього сезону. Раніше “Баєр” вперше в історії став чемпіоном Бундесліги. Сезон команда Хабі Алонсо завершить 25 травня фіналом Кубка Німеччини проти “Кайзерслаутерна”.

Також читайте: Збірна України на Євро-2024: Розклад матчів та надії на успіх