"Реал" переміг "Боруссію"
Ліга чемпіонів: “Реал” переміг “Боруссію”

“Реал” завоював свій 15-й Кубок чемпіонів у своїй історії.

Мадридський “Реал” став переможцем Ліги чемпіонів сезону 2023/24. У фіналі на “Вемблі” в Лондоні “вершкові” здолали дортмундську “Боруссію” з рахунком 2:0.

Команда Карло Анчелотті забила обидва голи у другому таймі. На 74-й хвилині Дані Карвахаль відкрив рахунок, замкнувши головою подачу Тоні Крооса з кутового.

На 83-й хвилині мадридська команда збільшила свою перевагу. Іан Матсен допустив помилку перед своїм штрафним майданчиком, що дозволило Джуду Беллінгему перехопити м’яч і віддати його Вінісіусу Жуніору, який впевнено переграв Грегора Кобеля.

Варто зазначити, що на 87-й хвилині “джмелі” могли повернути інтригу, але гол Нікласа Фюллькруга був скасований через офсайд.

Відео: “Реал” переміг “Боруссію”

Український воротар “Реала” Андрій Лунін не вийшов на поле, залишившись на лаві запасних. Раніше повідомлялося, що він пропустить фінал Ліги чемпіонів через хворобу. Ворота мадридців захищав Тібо Куртуа.

Таким чином, “Реал” здобув свій 15-й Кубок чемпіонів. Мадридці виграли 15 з 18 фіналів Ліги чемпіонів (1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017, 2018, 2022, 2024), що є абсолютним рекордом турніру. Лише у трьох фіналах “вершкові” зазнали поразок (1962, 1964, 1981).

“Боруссія” втретє грала у фіналі Ліги чемпіонів. У 1997 році дортмундці перемогли “Ювентус” з рахунком 3:1 на “Олімпіаштадіоні” в Мюнхені, а у 2013 році на “Вемблі” поступилися “Баварії” з рахунком 1:2.

Також повідомлялося, що італійська “Аталанта” здобула титул Ліги Європи, розгромивши у фіналі німецький “Баєр”.

У фіналі Ліги конференцій, третього за престижністю європейського турніру, грецький “Олімпіакос” здобув перемогу над італійською “Фіорентиною” у додатковий час.